Gestionar acuzat de delapidare. Cum și-a „tras” 35.000 de lei

delapidare

În urma activităților desfășurate de ofițerii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, un ploieștean a fost trimis în judecată pentru delapidare.

- Publicitate -

De asemenea, ofițerii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au finalizat cercetările și au formulat propunere de terminare a urmăririi penale și trimitere în judecată a unui alt bărbat, în vârstă de 50 ani, domiciliat în municipiul Ploieşti, pentru săvârşirea infracţiunii de delapidare.

Din cercetările polițiștilor a rezultat că acesta – în calitate de gestionar cu atribuţii de casier al unui depozit, cu punct de lucru în Ploieşti – nu a depus la unitatea bancară suma de 35.050 lei încasată de la agenţii de vânzări, însușindu-și acești bani.
sursa: IJP Prahova

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău