Conform unor surse implicate în negocieri, omul de afaceri George Stanciu este pe punctul de a prelua licența pe care funcționa televiziunea Alpha TV Ploiești. Dacă nu vor apărea divergențe de ultim moment, tranzacția ar urma să fie făcută publică la începutul toamnei.
Conform acelorași surse, noua televiziune ar urma să emită pe frecvența Alpha TV, însă cu o altă denumire, cel mai probabil Incomod TV. Apropiat al primarului Iulian Bădescu la a cărui campanie electorală a contribuit semnificativ, George Stanciu a renunțat în primăvară la funcția de consilier local PSD ca urmare a divergențelor cu conducerea organizației județene. Apetitul său pentru media a început să se manifeste de la începutul anului când a făcut prima investiție, ziarului electronic incomod.ph, pe care a anunțat că îl va scoate și în ediție tipărită începând cu luna septembrie a acestui an.
De menționat că niciuna dintre părțile aflate în negocieri nu a vrut să comenteze informația.
Sursa foto: facebook
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































