Guvernul a retras ordonanța privind suspendarea plății ratelor la bănci!

Ordonanța de Guvern privind suspendarea plății ratelor pe o perioadă de până la 9 luni a fost retrasă de la publicarea în Monitorul Oficial și va fi reanalizată în ședința de astăzi a Executivului.

Informația a fost confirmată pentru hotnews.ro de către Antonel Tănase, secretarul general al Guvernului.

Acesta a precizat că ordonanța a fost retrasă de la publicarea în Monitorul Oficial după ce  Guvernul a primit mai multe semnale din partea clienților băncilor, persoane fizice și juridice.

- Publicitate -

”Pentru noua formă a actului normativ vor fi avute în vedere aceste opinii” a spus Tănase.

Vom reveni cu detalii.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău