Ordonanța de Guvern privind suspendarea plății ratelor pe o perioadă de până la 9 luni a fost retrasă de la publicarea în Monitorul Oficial și va fi reanalizată în ședința de astăzi a Executivului.
Informația a fost confirmată pentru hotnews.ro de către Antonel Tănase, secretarul general al Guvernului.
Acesta a precizat că ordonanța a fost retrasă de la publicarea în Monitorul Oficial după ce Guvernul a primit mai multe semnale din partea clienților băncilor, persoane fizice și juridice.
”Pentru noua formă a actului normativ vor fi avute în vedere aceste opinii” a spus Tănase.
Vom reveni cu detalii.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































