Accidentul rutier s-a produs marți dimineață, pe DN72, pe raza comunei Dragodana. La fața locului au ajuns echipaje ale Poliției și ale Serviciului de Ambulanță.
Potrivit primelor cercetări, accidentul rutier s-ar fi produs-pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, o șoferiță, în vârstă de 38 de ani, din Răscaeți, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-a izbit de un stâlp de susținere a rețelei electrice și gardul unui imobil.
În urma impactului, două persoane au fost rănite ușor la prima vedere. Este vorba despre conducătoarea autoturismului și de un pasager în vârstă de 15 ani.
Traficul rutier a fost îngreunat. În zona în care s-a produs accident s-a circulat pe un singur sens, pe perioada în care au fost efectuate cercetări la fața locului.
Poliția continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate modul cum s-a produs evenimentul rutier.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































