Polițiștii de la Rutieră desfășoară miercuri după-amiază (17.20) o acțiune pe DN1A, pentru prevenirea producerii accidentelor rutiere.
Astfel, polițiștii de la Rutieră desfășoară la această oră o acțiune amplă pentru depistarea conducătorilor auto care nu respectă regulile de circulație sau care pun în circulație autoturisme care au defecțiuni tehnice.
Potrivit IJP Prahova, acțiunea este în derulare pe DN1A, pe tronsonul cuprins între localitatea Gura Vitioarei până la ieșire din orașul Vălenii de Munte.
Printre cele mai frecvente cauze generatoare de accidente se numără neacordarea de prioritate pietonilor, viteza, dar și consumul de alcool, (Foto: IJP Prahova).
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































