Veste proastă pentru şoferii cu maşini noi. Ce taxă vor avea de plătit

De la 1 septembrie 2015 a intrat în vigoare norma de poluare Euro 6. Astfel, toate mașinile noi comercializate după această dată vor respecta noile norme.

De la 1 septembrie 2015 a intrat în vigoare norma de poluare Euro 6. Astfel, toate mașinile noi comercializate după această dată vor respecta noile norme.

De la 1 septembrie 2015 a intrat în vigoare norma de poluare Euro 6. Astfel, toate mașinile noi comercializate după această dată vor respecta noile norme.

- Publicitate -

Pentru români, acest lucru se traduce și prin aplicarea timbrului de mediu pentru mașinile Euro 6. Dacă până la 1 septembrie 2015 vehiculele Euro 6 erau scutite de la plata acestei taxe, după această dată toți proprietarii vor fi nevoiți să o achite.
Limitările cu privire la emisiile poluante ale vehiculelor au fost introduse în Europa începând cu luna iulie a anului 1992. În ianuarie 1996 s-a trecut la norma Euro 2, iar din 2000 a fost introdusă norma Euro 3.
Mai multe pe auto-bild.ro.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău