”Vrem autostrăzi, pentru că putem circula în siguranță!” Auziți des asta, dar realitatea dovedește că inconștiența în trafic nu ține cont de tipul drumului pe care circulăm, ci de norocul de a nu ne intersecta cu specimene ca cel din imagine.
- Publicitate -
Frecvent, pe puținele autostrăzi din România, vedem imagini cu șoferi teribiliști sau care și-au pierdut capacitatea de a conduce, periclitând viețile unor oameni care nu se așteaptă să le apară un astfel de ”obstacol” venit pe contrasens.
Despre cauze s-a tot discutat, principalele fiind teribilismul, vârsta – atât începătorii care se orientează greșit, apoi continuă drumul, dar și cei bătrâni, oameni care trec doar formal examenele medicale.
Citește continuarea pe www.icars.ro AICI.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































