Accidentul rutier s-a produs pe DN1, pe raza localității Blejoi, după ce o ambulanță privată, în care se aflau persoane dializate și o asistentă, a intrat în coliziune cu o autoutilitară.
UPDATE: Din primele verificări, un conducător auto, în vârstă de 69 de ani, care se deplasa la volanul unei autoutilitare din direcția DN1 către Blejoi, ajuns la intersecția cu DJ 100I (Bulevardul Republicii), posibil pe fondul efectuării unui viraj la stânga către Blejoi, fără a acorda prioritate unei ambulanțe private, care circula regulamentar pe direcția Ploiești către DN1, a intrat în coliziune cu aceasta.
Update: 18.01 – Toate cele cinci persoane din ambulanța privată, inclusiv șoferul, vor fi transportate la spital.
UPDATE: 17.58. Cele două victime au fost descarcerate. Una dintre persoanele rănite este politraumatizată și în stare de inconștiență, potrivit ISU Prahova.
În ambulanța privată se aflau cinci persoane, iar două dintre ele au fost găsite încarcerate, potrivit ISU Prahova.
La fața locului s-au deplasat mai multe echipaje ale Poliției, ale Serviciului de Ambulanță și ale ISU Prahova.
IPJ Prahova a anunțat că accidentul rutier s-a produs la intersecție DN1 cu DN1B, iar traficul în zonă este restricționat.
Foto: ISU Prahova
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































O mizerie de ”intersectie”. Dar…cine sa vada, cine sa inchida acea criminala traversare peste DN1? Chiar tre