Șoferul care a provocat accidentul în satul Buștenari a fost reținut

Accidentul rutier a avut loc duminică dimineață, după ce un conducător auto a intrat cu mașina într-un stâlp de susținere a firelor de curent electric. Un bărbat în vârstă de 38 de ani, pasager în auto, a fost transportat la spital cu elicopterul SMURD.

Accidentul rutier a avut loc pe raza satului Buștenari, comuna Telega, după ce un conducător auto, care se deplasa la volanul unui autoturism pe DC 133, ar fi pierdut controlul asupra direcției, ar fi părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un stâlp de susținere a cablurilor electrice.

Polițiștii ajunși la fața locului au constatat că șoferul autoturismului nu avea permis și se afla și în stare de ebrietate.

- Publicitate -

Citește și: Cum s-a produs accidentul grav de la Buștenari. Șoferul nu avea permis și era la un pas de comă alcoolică – FOTO

IPJ Prahova a anunțat că în cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere fără permis, conducere sub influența alcoolului și vătămare corporală din culpă.

Față de conducătorul auto a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Roxana Tănase
Roxana Tănase lucrează în presă din 1999. A fost reporter la Telegraful de Prahova și la postul local de televiziune Alpha TV din Ploiești, iar din 2012 a ales să facă parte din echipa Observatorulph.ro. Roxana se numără printre jurnaliștii cu cea mai mare experiență din presa locală și acoperă în special domenii precum administrație și politică.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău