Un accident rutier în care a fost implicat un autobuz cu 30 de pasageri și un autoturism s-a petrecut în jurul orelor 15.00 în zona podului de la Gara de Sud Ploiești.
Din informațiile furnizate de IJP Prahova, date din apelul 112, ar fi vorba și de o victimă. Conform pompierilor prahoveni, care au trimis la fața locului un echipaj de stingere și o ambulanță, persoana rănită se afla în autoturism.
UPDATE: La ora transmiterii acestei știri, toți pasagerii din autobuz au plecat. În auto sunt două persoane, din care una are un atac de panică. Și șoferul autobuzul este asistat medical.
Traficul rutier în zonă este aproape paralizat, coloana de mașini întinzându-se pe sensul de mers spre București chiar de pe Bulevardul Independenței, după cum arată imaginile transmise de cititorii Observatorulph.ro.







Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































