Este suficient să parcheze unul neregulamentar și imediat gestul este copiat și de alții. Nimănui nu pare să-i pese.
Strada Vlad Țepeș din Ploiești, o arteră micuță din centrul orașului,dar intens circulată. O mamă se străduiește să treacă prin zonă și să scape nevătămată, împreună cu un copil, pe care îl ia în brațe.
Pe trotuar nu poate, pentru că este complet blocat de șoferii care parchează neregulamentar. Nu le pasă că pietonii nu au pe unde să circule. Nu le pasă nici de poliție, pentru că niciodată nu i-a deranjat. Nici măcar ”blocangii” de la SGU, care își fac veacul doar în spatele magazinului Omnia, la 2-300 de metri distanță. Tot în apropiere este și sediul IPJ…
Astfel de situații sunt întâlnite pe multe străzi din Ploiești. Șoferii reclamă lipsa locurilor de parcare, neluând în calcul că nu este o scuză pentru a bloca trotuarele. Imaginea este completă, dacă adaugăm și faptul că în apropiere sunt două parcări etajate, însă 2-3 lei și câțiva pași pe jos înseamnă prea mult pentru șoferii în cauză.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































