Ploiești, vineri dimineața. Un ploieștean iese din casă și merge către parcare, cu intenția de a ajunge la serviciu.
Doar intenția a rămas, pentru că omul a constatat că unica ieșire din parcare este blocată de un BMW cu numere de București.
S-a învârtit o oră prin zonă, a fotografiat mașina, a sperat să apară cineva. Nu poți claxona în zonă, la o oră matinală, cu speranța că apare și babuinul. Riști să trezești pe toată lumea…
Soluția în astfel de cazuri este să suni la Poliție, fie ea și locală. În mod normal specimenul ar trebui amendat, iar data viitoare va fi mai atent unde își parchează șareta.
Rămânem consecvenți ideii că acolo unde nu există bun simț, doar amenzile ar mai putea rezolva ceva.



Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































