Un pieton a fost lovit de o mașină, joi dimineață, în jurul orei 8:30, pe Bulevardul Republicii, în dreptul Școlii 14.
UPDATE Victima accidentului este o femeie de 55 de ani. Aceasta primește îngrijiri medicale și va fi transportată la spital. Aceasta s-ar fi aflat pe trecerea de pietoni în momentul impactului, potrivit primelor cercetări de la fața locului.
Din primele informații, victima este în stare gravă.
Traficul rutier pe benzile din mijloc este blocat.
Reamintim că în ultimele 12 ore, alți trei pietoni au fost loviți de mașini.
Tot în această dimineață, o persoană a fost rănită după ce trei mașini au fost implicate într-un accident produs în zona spitalului județean de urgență din Ploiești.
foto cu caracter ilustrativ.
Un cititor ne-a trimis imagini de la locul accidentului:






Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































