Imaginile din iarna trecută, când pasajul de la Gara de Vest a fost transformat în derdeluș, cu siguranță nu vor fi singurele.
Când vor fi gata lucrările la pasajul de la Gara de Vest
Autoritățile locale au anunțat că sistemul de degivrare va fi pe un singur sens. Pasajul de la Gara de Vest trebuia finalizat în decembrie 2015.
Nefinalizarea la timp a venit la pachet cu suportarea lucrărilor nefinalizate din bugetul local. Astăzi, viceprimarul municipiului Ploiesti, Cristian Ganea, a susținut că lucrările vor fi gata la finele lunii mai.
Vestea tristă este că, spre surprinderea și a autorităților locale, pasajul va fi prevăzut cu sistem de degivrare pe un singur sens, cel spre Ploiești.
Soluția, susține vicele Ganea, aparține constructorului. Prin urmare, pasajul nu va fi protejat de îngheț pe celălalt sens de mers, spre Centura de Vest a Ploiești.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































