Una dintre clădirile-simbol ale Ploieștiului, Casa Căsătoriilor, se degradează rapid.
Un cititor ne-a trimis imagini cu această clădire însoțite de următorul comentariu: ”Curtea este plină de buruieni, iar sistemul de colectare a ploii este distrus. Păcat de imbil..”
Reamintim că în campaniile electorale trecute, candidații la Primăria Ploiești și Consiliul Județean Prahova au promis că vor cumpăra clădirea cunoscută drept Casa Căsătoriilor, însă ulterior au renunțat la achiziție invocând pretențiile financiare exagerate ale moștenitorilor proprietarilor imobilului respectiv.


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































