Şef surpriză în Primăria Ploieşti

angajari rasp ploiesti

angajari rasp ploiesti

Dată afară în mandatul primarului interimar Iulian Teodorescu, fostul director al Direcției Tehnice, Mihaela Iamandi, a câștigat un nou concurs pentru angajare, fiind de altfel și singurul candidat. Concursul a avut loc pe 30 decembrie!

- Publicitate -

Potrivit surselor noastre, Mihaela Iamandi ar urma să înceapă lucrul începând cu data de 11 ianuarie 2016 la Regia Autonomă de Servicicii Publice Ploiești, pe postul de șef Birou Monitorizare Transport Public Urban Ploiești. Biroul respectiv a fost constituit la finele anului trecut, prin hotărâre de Consiliu Local.

Citește și: Un director al Primăriei Ploieşti, trimis în judecată pentru conflict de interese

Mihaela Iamandi ar urma să aibă în subordine trei persoane, chiar dacă hotărârea prevedea ca biroul să fie constituit dintr-un șef și patru angajați. La concursul organizat de Primăria Ploiești s-au prezentat numai trei persoane.

Citeste și: Angajări la Primăria Ploieşti, prin RASP. Care sunt condiţiile de concurs

La RASP Ploiești este scos la concurs și postul de manager. Concursul ar urma să aibă loc pe 8 ianuarie.

- Publicitate -

 

 

 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Roxana Tănase
Roxana Tănase lucrează în presă din 1999. A fost reporter la Telegraful de Prahova și la postul local de televiziune Alpha TV din Ploiești, iar din 2012 a ales să facă parte din echipa Observatorulph.ro. Roxana se numără printre jurnaliștii cu cea mai mare experiență din presa locală și acoperă în special domenii precum administrație și politică.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău