După ce în decembrie, aleșii locali au respins proiectul care viza prelungirea contractului cu Rosal pe 18 ani, aleșii locali continuă să negocieze cu operatorul de salubritate pe această temă.
Consilierii locali din Comisia de Utilități s-au întâlnit astăzi pentru a relua negocierile cu operatorul de salubritate pe tema contractului de salubritate. Din comisie fac parte și reprezentanți ai Regiei Autonome de Servicii Publice Ploiești, iar mai nou se solicită puncte de vedere din partea mai multor direcții din cadrul administrației locale.
Citește și: Un consilier şi-a convins colegii, printr-o poezie, să nu voteze proiectul Rosal
La finele anului trecut, pe ultima sută de metri, pe ordinea de zi a Consiliului Local a fost introdus un proiect prin care municipalitatea urma să prelungească contractul cu Rosal pe 18 ani, pe motiv că operatorul de salubritate urma să realizeze mai multe investiții în Ploiești.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































