Viceprimarul Raul Petrescu este singurul ales local ploieștean care și-a prezentat raportul de activitate după un an de mandat.
Raul Petrescu este la a doua prezentare de raport de activitate. În urmă cu șase luni, în cadrul unei conferințe de presă, a făcut același lucru. „A trecut un an de când ocup această funcție de mare responsabilitate, atât față de cei care m-au votat, cât și de restul cetățenilor municipiului Ploiești. Vreau să aduc mulțumiri tuturor celor care au avut încredere în mine, celor care au venit în fața mea , încercând să găsim împreună o rezolvare pentru problemele lor și celor care m-au susținut pe perioada acestui prim an de mandat. Sper că nu i-am dezamăgit!”, a anunțat la începutul conferinței de presă Raul Petrescu, viceprimarul Ploieștiului. Ca atribuții vicele răspunde de activitatea Regiei Autonome de Transport Public, de cea a Serviciului Public Administraţia Parcului Memorial „Constantin Stere”, de cea a ASSC, precum și de Clubul Sportiv Municipal Ploiești, dar și de Serviciul Aplicarea Legilor Proprietății din cadrul Direcției Administrației Publice, Juridic Contencios. La capitolul realizări, vicele a menționat faptul că a fost inițiator, alături de alți colegi, a 35 de proiecte de hotărâri de Consiliu Local și a participat la mai multe acțiuni culturale. Totodată este singurul ales care își respectă programul de audiențe cu ploieștenii. Petrescu a candidat în iunie 2012 pe listele PP-DD.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































