Măsura privind munca la domiciliu, prin rotație, a angajaților din Primăria Ploiești a fost dispusă printr-o nouă dispoziție, ca urmare a prelungirii stării de urgență.
Prima dispoziție în acest sens a fost emisă în urmă cu mai bine de o lună, pe 18 martie, după ce, la nivel național, a fost instituită starea de urgență.
Astfel, la acea dată, s-a stabilit ca angajații, prin rotație, să-și desfășoare activitatea la domiciliu.
Dacă prima dispoziție avea ca termen de aplicare 30 de zile, de data aceasta măsura se va aplica pe întreaga durată a stării de urgență.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































