Trei medici anesteziști din secția ATI a Spitalul Municipal Câmpina și-au dat demisia, după ce au aflat că unitatea respectivă va trata pacienți infectați cu COVID-19.
”Sunt trei medici din Terapie Intensivă care și-au depus demisiile. Am încercat să-i convingem să se întoarcă. Încă nu o considerăm o bătălie pierdută. Cei care au demisionat invocat lipsa de mijloace de securitate, în mod necinstit față de eforturile noastre. Este adevărat că nu am dus toate echipamentele în secții, pentru că a doua zi s-ar fi cerut altele. Cred că teama a fost adevăratul motiv, oamenii ar trebui să fie cinstiți și să o spună” a declarat managerul spitalului din Câmpina, dr. Călin Tiu, pentru actualitateaprahoveana.ro.
Acesta a precizat că a solicitat DSP Prahova să trimită zece medici la spitalul din Câmpina.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































cand sau marit salariile cu 200-300% de ce nu au demisionat ? Acum cand trebuie sa dea dovada remuneratiei….no comment !!!