Deputaţii social-democraţi prahoveni au ales comisii din cele mai diverse. Niciunul nu este însă în structura de conducere a acestora, probabil şi pentru faptul că unii sunt la primul mandat de parlamentar.
Aflat la primul mandat de deputat, Ion Eparu a ales să activeze în Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport. În schimb, Sebastian Ghiţă este membru al unei comisii mult mai importante, cea pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională. Tânărul Vlad-Alexandru Cosma este în Comisia pentru buget, finanţe şi bănci, iar Andrei Sava, aflat la al doilea mandat de deputat, face parte din Comisia pentru politică externă. De altfel, acesta din urmă este coleg cu deputatul Gabriela Anghel, de la PP-DD.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































