Ploieştiul are, începând de astăzi, un nou city-manager. Potrivit reprezentanţilor primăriei, acest post este ocupat de Anca Agapie. De profesie economist, Anca Agapie a lucrat în mediul privat. În mandatul trecut, funcţia de administrator public al municipiului a fost ocupată de mai multe persoane: Ionuţ Ionescu, Mirela Limboşeanu, Sanda Toader şi Onorel Lovin. Ultimului i-a încetat de drept contractul de muncă începând cu 27 iunie, dată la care funcţia a devenit vacantă.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























