Cei doi viceprimari ai Ploieştiului şi-au început de ieri activitatea. Primarul municipiului, Iulian Bădescu, le-a dat şi atribuţii.
Potrivit dispoziţiei emise de edilul municipilui, vicele Iulian Teodorescu va coordona activitatea din domeniul serviciilor publice asigurate cetăţenilor, dar şi pe cele legate de activitatea Teatrului „Toma Caragiu”, a Filarmonicii „Paul Constantinescu” şi a Casei de Cultură „I.L. Caragiale”. Teodorescu mai verifică şi coordonează activitatea Direcţiei de Gestiune Patrimoniu, dar şi pe cea a Direcţiei Administraţie Publică, Juridic Contencios, Achiziţii, Contracte şi îl va înlocui pe primarul municipiului în lipsa motivată a acestuia. Cel de-al doilea viceprimar al municipiului Ploieşti, Raul Alexandru Petrescu, va coordona activitatea Regiei Autonome de Transport Public, pe cea de la Parcul Memorial „Constantin Stere”, dar şi pe cea a Administraţiei Serviciilor Sociale Comunitare. Activitatea de la Clubul Sportiv Municipal Ploieşti reintră tot în atribuţiile vicelui Raul Alexandru Petrescu, care va coordona şi activitatea Serviciului de Aplicare a Legilor Proprietăţii.
![]() |
|
| Raul Alexandru Petrescu | Iulian Teodorescu |
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































