Primarul Ploieştiului, Iulian Bădescu, s-a întâlnit astăzi cu reprezentanţii Uniunii Asociaţiilor de Proprietari Prahova, care şi-au exprimat dorinţa de a încheia un protocol de colaborare cu municipalitatea.
Reprezentanţii UAP Prahova s-au plâns şi de colaborarea cu unii operatori de servicii publice, iar printre nemulţumiri există şi câteva obiecţiuni la contractul cu Rosal. Pe de altă parte, UAP Prahova mai solicită returnarea anticipaţiei de la Apa Nova, dar şi blindarea individuală a celor care nu-şi plătesc facturile. În altă ordinea de idei, pe lista nemulţumirilor se află şi situaţiile generate de numărul mare de procese aflate pe rolul instanţelor, fapt care, inevitabil, se răsfrânge asupra duratei litigiilor referitoare la executarea restanţierilor.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























