Astăzi, noul viceprimar al municipiului Ploieşti, Iulian Teodorescu, a depus o adresă prin care s-a suspendat din exerciţiul profesiei de avocat. Acesta a ocupat, tot astăzi, biroul de vice al municipiului, la etajul al treilea al Palatului Administrativ. Conform legii, Teodorescu trebuia să aleagă între funcţia pe care mai nou o ocupă în cadrul administraţiei locale şi profesia pe care o exercita. Reamintim faptul că Iulian Teodorescu este la al cincilea mandat de consilier local municipal, funcţie pe care o ocupă încă din 1992, cu o întrerupere de un mandat în perioada 1996 – 2000.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























