PDL a lansat sloganul „vara asta se poartă alb”, în semn de protest pe toată perioada de desfăşurare a campaniei pentru referendum. Surpriză, însă, ieri, la şedinţa Consiliului Judeţean Prahova. Aici, culoarea alb a fost îmbrăţişată şi de liderii USL. Atât Mircea Cosma, preşedintele CJ Prahova, cât şi Laurenţiu Rebega, vicepreşedintele instituţiei aveau cămăşi albe. Iar acest lucru a fost sesizat imediat de democrat-liberali. Replica lui Cosma nu s-a lăsat aşteptată. „Purtăm cămăşi albe, dar pe ele vom scrie USL votează DA”, a anunţat Mircea Cosma, în plenul şedinţei, după primele comentarii ale democrat-liberalilor. Singurul care nu a purtat cămaşă albă dintre democrat-liberali a fost Răzvan Lungu, care a făcut notă discordantă cu ai lui colegi.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































