Sancţiuni pentru scăldat/ 11.000 de lei, la puşculiţa Primăriei Ploieşti

scaldatScăldatul în locurile publice este interzis. De acest lucru s-au convins până în prezent 28 de ploieşteni care au fost sancţionaţi de Poliţia Locală a municipiului.

 

Poliţiştii locali ploieşteni au amendat ploieştenii surprinşi la scăldat în locurile publice din municipiul. Valoarea amenzilor a fost de 11.000 de lei, iar cele mai multe au fost acordate celor care se scăldau ilegal în lacul de la Sala Sporturilor Olimpia. La Ploieşti, pentru scăldatul în fântâni arteziene şi lacuri amenajate, amenda contravenţională este cuprinsă între 500 -1.500 de lei.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău