Funcţia de director al Regiei Autonome de Servicii Publice Ploieşti se pare că este greu de atribuit. Nu de alta dar, numai în ultimele două săptămâni aici au fost numiţi doi directori interimari, după ce şeful instituţiei, Răzvan Lungu, şi-a dat demisia. Primul interimat a fost asigurat de Vasile Ionescu, şef Serviciu Salubritate, însă acesta s-a reîntors pe postul pe care îl ocupa. Aşa că, mai nou, a fost numit un nou director interimar, angajat vechi al instituţiei, respectiv Cristina Gheorghiu, şeful Biroului Management Integrat. Cât priveşte viitorul director care va fi numit pe funcţie, negocierile în cadrul USL nu sunt finalizate. Postul este revendicat de liberali.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























