Primarul municipiului Ploieşti, Iulian Bădescu, s-a întâlnit în această dup-amiază cu o deelegaţie chineză, formată din mai mulţi directori de spitale. La eveniment au participat şi directorii de spitale din subordinea Primăriei Ploieşti şi Consiliului Judeţean Prahova, precum şi consilierii locali Augustin Mitu (PSD), Ion Eparu (PSD) şi Iulian Teodorescu (PNL). „Am avut discuţii pe mai multe paliere, legate de medicină, de actul medical în sine, de infrastructura medicală, de echipamentele medicale. Evident, în cele aproape trei ore nu am putut să atingem toate subiectele, dar a rămas o punte de legătură. Au fost prezenţi aproape 20 de directori de spitale din Beijing, din cel mai important cartier, cel mai important centru cultural şi economic. Legătura a rămas deschisă. Probabil vom avea o comunicare tradiţională prin mijlocul internetului şi cred că este posibilă o nouă întâlnire, dacă nu anul acesta, anul viitor, ori în China, ori aici”, a declarat Bădescu
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























