Cu siguranţă, proiectul legat de înfiinţarea unui spital de pediatrie – promisiunea edilului municipiului Ploieşti, Iulian Bădescu, în campania electorală – nu va fi uitat. Astăzi, la ora 14.00, primarul va primi o delegaţie chineză, iar una dintre temele de discuţii o va reprezenta şi viitoarea unitate medicală. Oficial, discuţiile se axează pe condiţiile de sănătate din municipiu, delegaţia fiind alcătuită din 25 de membri, printre care se numără şi fostul ministru al sănătăţii, secretarul general al Crucii Roşii, cât şi mai mulţi directori de spitale din Shanghai şi Beijing. Află de aici ce a declarat Bădescu la învestitura în funcţie, legat de spitalul de pediatrie.
{youtube}Sgw6n5YezXk{/youtube}
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























