Edilul municipiului Ploieşti, Iulian Bădescu, a avut o întâlnire cu reprezentanţii firmelor de construcţii care execută lucrări pe domeniul public. Acesta le-a solicitat să respectge termenele de execuţie şi să marcheze corespunzător lucrările.
Întâlnirea dintre primarul Ploieştiului şi reprezentanţii firmelor de construcţii care au contracte cu municipalitatea a avut loc în această dimineaţă, în cadrul comandamentului tehnic de investiţii. Edilul le-a solicitat constructorilor să evite derularea lucrărilor de reparaţii curente pe străzi la orele de trafic intens, pentru a nu se crea disconfort şi eventuale blocaje de circulaţie. La finalul discuţiilor s-a stabilit ca în fiecare zi de vineri, la ora 9.00, să aibă loc întâlniri, în cadrul comandamentului tehnic investiţii, pentru soluţionarea rapidă a eventualelor probleme apărute în teritoriu.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























