La nici doi ani de la inaugurarea Pasajului de la Gara de Vest, din Ploiești în mai multe zone au apărut primele crăpături, atât pe peretele exterior, dar și în zona destinată pietonilor.
Cei care au ales în ultima vreme să străbată pasajul de la Gara de Vest, investiție realizată și cu fonduri europene, au rămas consternați.
„Podul începe să crape și să se dezintegreze”, ne-a scris un cititor al Observatorulph.ro care nu își explică cum s-a ajuns în situația aceasta, în condițiile în care de la inaugurare n-au trecut nici măcar doi ani.
Pasajul de la Gara de Vest a fost inaugurat pe 1 iunie 2017, cu mult după termenul inițial de dare în folosință. De altfel, pentru că lucrările nu au fost finalizate la timp, parte din fondurile europene accesate au fost pierdute de municipalitate, care a trebuit să suporte parte din cheltuieli din bugetul local.
Citește și: Afacere marca Primăria Ploiești: Pasajul de la Gara de Vest
La nivelul anului 2016, oficial, Primăria Ploiești a anunțat că a reușit să atragă numai 22,9 milioane de lei de la Uniunea Europeană, iar diferența, de peste 10,3 milioane de lei, a fost suportată din bugetul local. La aceste sume s-au adăugat însă și cheltuielile neprevăzute.





Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































