Jandarm: „Cel mai greu moment pentru noi a fost să-i spunem Vioricăi că va trebui să vină mai devreme acasă!”

dancila-610x405.jpg

dancila-610x405.jpg

Prim-ministrul Viorica Dăncilă s-a întors din concediu luni dimineaţă, cu o zi mai devreme, şi şi-a reluat activitatea la Palatul Victoria. În perioada 6 – 13 august, atribuţiile premierului privind conducerea operativă a activităţii Guvernului au fost preluate de viceprim-ministrul Paul Stănescu, ministru al Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice.

- Publicitate -

Prim-ministrul Viorica Dăncilă s-a întors din concediu cu o zi mai devreme. Nu se știe unde și-a petrecut aceasta vacanța și ar fi greu să aflăm acest lucru, ținând cont că „duamna” Viorica nu prea le are cu geografia.

Se zvonește însă că aceasta s-a întors la muncă destul de nervoasă. Se pare că s-a plâns la Carmen Dan pentru că, în puținele zile de concediu pe care le-a avut, a fost nevoită să gândească redactarea raportului de urgență pe care l-a cerut SRI-ului privind violențele din Piața Victoriei.

Și cum „a gândi” este un verb oarecum excesiv pentru Viorica Dăncilă, Ministrul Afacerilor Interne s-a gândit să-i fie alături. Tocmai de aceea, scurtarea concediului dumneaei ar fi un motiv în plus pentru ca protestatarii din Piața Victoriei să mai primească o lecție de bună purtare!

- Publicitate -

Șeful Serviciului Informare și Relații publice al Jandarmeriei Române și purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei București, Marius Militaru, a declarat că: „Cel mai greu moment pentru noi a fost să-I spunem Vioricăi că va trebui să vină mai devreme acasă!”. Dăncilă a zis: „Dă-le gaze! Orice om îi e frică de gaze!”

Acesta este un pamflet și trebuie tratat ca atare

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Georgiana Kelemen
Georgiana Kelemen lucrează în presa locală din 2005. A lucrat ca tehnoredactor în presa tipărită, în redacții precum Viața Prahovei, Universul Prahovean, Telegraful de Prahova, Monitorul de Prahova și Telegrama. Din 2016 face parte din echipa Observatorul Prahovean, unde a pus umărul la dezvoltarea ediției online, învâțând și să scrie articole dar și să se modeleze în alte domenii. Chiar dacă a descoperit complexitatea domeniului de comunicare, grafică, editare video și se dedică dezvoltării proiectelor conexe ale ziarului online, Georgiana semnează texte din domeniul comunicării și promovării.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău