Vrei să-ți ”vopseşti maşina gratis? Parcheaz-o în apropierea pasajului de la Gara de Vest şi vei avea o surpriză de zile mari. A opta ”minune” a tehnicii nu încetează să îi surprindă pe ploieşteni.
UPDATE: Managerul de proiect Eugen Tudose, de la pasajul vest a precizat, astăzi 10.04.2017, că a luat legătura cu cei care au fost afectați de lucrările de la acest obiectiv şi că, lucrarea fiind asigurată, oamenii vor fi despăgubiți. Domnul Tudose nu a fost încântat de comparația prestatorului cu celebrul personaj Dorel, dar a admis că incidentul a fost real şi va fi rezolvat în consecință. La rândul nostru, apreciem promtitudinea cu care am primit răspunsul.
După ce a fost motiv de scandal politic, de cercetare, după ce a fost derdeluş pentru copii, acum acest pasaj are o nouă destinație: vopsitorie auto.
Ultimele retușuri la pasajul de la Gara de Vest.
Mai mulți riverani ne-au semnalat faptul că tocmai şi-au găsit maşinile „tunate” corespunzător, fiind probabil o super-ofertă a constructorului ”Dorel”, cu ocazia sărbătorilor pascale. Acesta tocmai a început să vopsească lateralele pasajului, fără să îi anunțe pe cei care aveau maşinile parcate în zonă, nu puțini la număr.
Când va fi deschis circulației pasajul de la VestCând va fi deschis circulației pasajul de la Vest
Efectul inerent de „gazare” este acum vizibil pe autoturismele oamenilor nevinovați. Aşteptăm cu mult interes reacția autorităților locale, dar mai ales a constructorului, căruia i-a fost solicitat deja un punct de vedere.
Fotografiile cu mașinile ”pictate” din parcarea blocurilor din zona pasajului trimise de un păgubit:



Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































