Starea de urgență va fi prelungită cu încă o lună. Anunțul președintelui Klaus Iohannis

Luni, după ora 14.00, președintele României a avut o nouă ieșire publică, anunțând că va emite un decret, prin care starea de urgență va fi prelungită cu încă o lună.

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, după întâlnirea cu premierul şi cu mai mulţi miniştri, că ca fi necesară prelungirea stării de urgenţă cu încă o lună, iar decretul va fi emis lşa începutul săptămânii viitoare.

Klaus Iohannis a mai declarat că, în comparaţie cu alte ţări, creşterea numărului de persoane afectate de coronavirus nu a fost aşa de mare ca în ţări precum Italia şi Spania, lucru care vine din faptul că România a luat din timp măsuri foarte ferme, dar ”nu este momentul să ne relaxăm”, pentru că nu suntem la vârful epidemiei.

- Publicitate -

Revenim cu detalii și declarația completă a președintelui Klaus Iohannis.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Claudiu Vasilescu
Claudiu Vasilescu a început cariera de jurnalist în 1993, în radio, până în 1999, când a trecut în televiziune. Din 2007 a activat în ambele domenii, iar din 2017 a ”atentat” și la presa scrisă, alăturându-se echipei Observatorulph.ro, unde activează și în prezent. Împreună cu echipa ObservatorulPh a lansat proiectul www.icars.ro, un site dedicat pasionaților auto și nu numai.

1 COMENTARIU

  1. De ce vreti sa nenorociti tara?De ce nu puneti carantina numei in localitatile in care aveti astfel de cazuri.Presedinte incompetent si neserios.Nu-i normal.Nu stiti sa gestionati tara.Lasati-ne liberi fara carantina.Numai niste nemernici din administratia nationala,locala si judeteana accepta astfel de restrictii dure.Dati-va demisia in mod urgent si dumneavoastra si Raed Arafat si MarcelVela si Adrian Streinu Cercel si Ministrul Apararii.Nenorocitilor,Hotilor,Pungasilor,Porcilor,Cretinilor!!!Jos cu voi din puterea statului.
    Demisia!!!

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău