Guvernul anunță o nouă ordonanță militară. Sunt vizați românii întorși din străinătate

Premierul Ludovic Orban a anunțat sâmbătă dimineață că guvernul va da o nouă ordonanță militară. Textul documentului va fi prezentat astăzi, la ora 14:00, de ministrul MAI, Marcel Vela și secretarii de stat Arafat și Despescu.

- Publicitate -

”Am evaluat situația și am pregătit elementele pentru noua ordonanță militară ce va fi prezentată de echipa de la MAI în cursul zilei de astăzi. Practic e aproape în forma finală ordonanța”, a spus Orban, potrivit hotnews.ro.

Citește și Pentru că unii primari refuză centrele de carantină, Pahova se poate transforma într-un focar de COVID ca Suceava!

Premierul a lăsat de înțeles că la Țăndărei, Ialomița, va fi instituită carantina totală, după modelul Suceava.

- Publicitate -

”Acolo au venit foarte multe persoane din țări care au intrat în zona roșie de curând, se vor lua măsuri speciale, cel puțin pentru Țăndărei” a spus premierul pentru sursa citată.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău