Recent aprobat, tariful pentru închirierea stadionului „Ilie Oană”, de 11.700 de euro/zi, ar putea fi modificat. Viceprimarul municipiului Ploieşti, Raul Petrescu (foto), a anunţat astăzi că există în analiză o astfel de propunere, în baza unei cereri care vizează atât revizuirea tarifului, cât şi impunerea unor condiţii mai restrictive în momentul în care s-ar lua în discuţie închirierea arenei sportive.
„Suma ar putea fi majorată şi există şi o propunere ca pe arena Ilie Oană să joace numai divizionarele din A şi din B, pentru a nu fi degradat gazonul. Va exista o analiză în baza căreia se va propune o revizuire a tarifului de închiriere, dar şi condiţii restrictive în cazul în care au loc evenimente cultural-sportive pe Ilie Oană”, ne-a declarat Raul Petrescu, viceprimarul municipiului Ploieşti. La ultima şedinţă a Consiliului Local, aleşii locali au aprobat ca tariful de închiriere al „OZN-ului” să fie de 11.700 de euro cu TVA/ zi, sumă considerată mai nou mult prea mică în raport cu toate costurile de întreţinere. Până acum a existat o singură cerere de închiriere a stadionului. Conducerea Dinamo a solicitat la începutul acestei luni închirierea arenei sportive pentru meciurile din Europa League, însă, la insistenţele suporterilor ploieşteni, afacerea nu a mai fost perfectată.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























