Elevii de nota 10 la Evaluarea Națională și la Bacalaureat, premiați la Ploiești (VIDEO)

8bf43dd0-3101-470e-952c-77acee901a86_f05da.jpg

8bf43dd0-3101-470e-952c-77acee901a86_f05da.jpg

Sedința Consiliului Local Ploiești, de vineri, a început cu un moment festiv. Este vorba de premierea elevilor care au obținut nota 10 la Evaluarea Națională și la Bacalaureat.

- Publicitate -

Este vorba de Lorena Ioana Ilie, Marina Elena Nedelcu, Elena Diana Nicolae, Denisa Ioana Popescu, Andrei Cristian Tabară și Aida Ștefania Vladuță, de la Colegiul Național ,,Mihai Viteazul”, Colegiul Național ,,Nichita Stănescu” și Colegiul Național IL Caragiale, care au obținut 10 la Evaluarea Națională.

Alți șapte liceeni au obținut nota 10 la Bacalaureat – Miruna Ioana Constantin (Colegiul Național Mihai Viteazul), Petre Dan Drăghici ( Colegiul Național Mihai Viteazul), Alexandra Valentina Irimia ( Colegiul Național Mihai Viteazul), Bogdan Andrei Leca (Colegiul Național Al. I. Cuza), Andreea Iiana Poinărița ( Colegiul Național Mihai Viteazul), Amalia Ioana Girtan ( Colegiul Național Al. I. Cuza) și Antonia Adriana Gheorghe (Colegiul Național IL Caragiale)

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Roxana Tănase
Roxana Tănase lucrează în presă din 1999. A fost reporter la Telegraful de Prahova și la postul local de televiziune Alpha TV din Ploiești, iar din 2012 a ales să facă parte din echipa Observatorulph.ro. Roxana se numără printre jurnaliștii cu cea mai mare experiență din presa locală și acoperă în special domenii precum administrație și politică.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău