Crăpături în pasajul de la Gara de Vest care a costat peste 10 milioane de euro – FOTO

52893179_2209047545842424_1308079083665489920_n.jpg

52893179_2209047545842424_1308079083665489920_n.jpg

La nici doi ani de la inaugurarea Pasajului de la Gara de Vest, din Ploiești în mai multe zone au apărut primele crăpături, atât pe peretele exterior, dar și în zona destinată pietonilor.

- Publicitate -

Cei care au ales în ultima vreme să străbată pasajul de la Gara de Vest, investiție realizată și cu fonduri europene, au rămas consternați. 

„Podul începe să crape și să se dezintegreze”, ne-a scris un cititor al Observatorulph.ro care nu își explică cum s-a ajuns în situația aceasta, în condițiile în care de la inaugurare n-au trecut nici măcar doi ani.

Pasajul de la Gara de Vest a fost inaugurat pe 1 iunie 2017, cu mult după termenul inițial de dare în folosință. De altfel, pentru că lucrările nu au fost finalizate la timp, parte din fondurile europene accesate au fost pierdute de municipalitate, care a trebuit să suporte parte din cheltuieli din bugetul local.

- Publicitate -

Citește și: Afacere marca Primăria Ploiești: Pasajul de la Gara de Vest

La nivelul anului 2016, oficial, Primăria Ploiești a anunțat că a reușit să atragă numai 22,9 milioane de lei de la Uniunea Europeană, iar diferența, de peste 10,3 milioane de lei, a fost suportată din bugetul local. La aceste sume s-au adăugat însă și cheltuielile neprevăzute.

52766769_578201302666572_4423594312315437056_n.jpg

53201093_456717748483281_3668286693695291392_n.jpg

52838867_287976525205018_7807811787448909824_n.jpg

53155868_2349294881959204_6764501593447464960_n.jpg

53012068_2261180493921641_3312176704482443264_n.jpg

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Roxana Tănase
Roxana Tănase lucrează în presă din 1999. A fost reporter la Telegraful de Prahova și la postul local de televiziune Alpha TV din Ploiești, iar din 2012 a ales să facă parte din echipa Observatorulph.ro. Roxana se numără printre jurnaliștii cu cea mai mare experiență din presa locală și acoperă în special domenii precum administrație și politică.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău