Ne rupem mașinile în pasajul CFR de la Vega!

pasaj-cfr-vest.jpg

pasaj-cfr-vest.jpg

Un cititor a reclamat pe adresa redacției starea deplorabilă a pasajului rutier peste calea ferată din zona rafinăriei Vega, de la intrare în Ploiești.

- Publicitate -

”Trecerea peste cale ferata de lângă liceul auto a ajuns în ultimul hal. Asfaltul dintre șine s-a măcinat și mai mult decât era înainte și s-au format foarte multe cratere. Este o situație care persistă de foarte multi ani și nimeni nu face absolut nimic”. 

Pasajul respectiv a făcut obiectul a numeroase articole publicate de observatorulph.ro, ultimul soldându-se cu amendarea de către poliție a reprezentanților CFR. Atunci, gropile au fost astupate cu pământ și mixtură de asfalt la rece, craterele revenind după foarte scurt timp la forma inițială.

Detalii aici: CFR, amendată pentru rușinea de pasaj de la intrarea în Ploiești

- Publicitate -

Observatorulph.ro a mai solicitat și acum Poliției Rutiere și administratorului pasajului, CFR, puncte de vedere și măsuri în regim de urgență.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău