Autoritățile locale din Ploiești intenționează să implementeze și la Ploiești modelul de trecere de pietoni 3D, după modelul de la Buzău.
- Publicitate -
Inițiativa la Buzău a aparținut elevilor de la Liceul de Arta. Astăzi, viceprimarul Cristian Ganea a susținut că se dorește implementarea unor astfel de treceri de pietoni 3D și la Ploiești, în zonele unde momentan nu au fost executate lucrări de marcaj.
”Vom propune acest lucru în Comisia de Circulație și nu este exclusă o colaborare cu elevii de la Liceul de Arta”, a susținut Ganea.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































