Locuitorii din Telega Vale vor avea, după ani de zile, cabinet medical. Administrația locală a semnat contractul de concesiune, urmând ca, după obținerea avizelor, punctul sanitar să fie dat în folosință.
- Publicitate -
Localnicii din Telega Vale, spune primarul Costel Brezeanu, sunt, foarte mulți, oameni vârstnici. „Nevoia unui centru medical, dispensar cum îl știu oamenii de la țară, era foarte mare. Este și motivul pentru care venim în întâmpinarea acestora. Am semnat deja contractul de concesiune pentru acest nou punct sanitar”.
În momentul de față, se obțin avizele de la Colegiul Medicilor și Direcția de Sănătate Publică, după care se va începe activitatea.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































