A sunat clopoțelul pentru elevii din comuna Mănești, într-o școală nouă – FOTO

Anul școlar -2022-2023 a început, pentru 300 de copii din comuna Mănești, într-o școală nouă.

- Publicitate -

Școala a fost construită din fonduri europene, prin Programul Operațional Regional și cu o contribuție substanțială din bugetul local, alocat de Consiliului Local Mănești.

Primarul comunei, Constantin Nițoi, doamna viceprimar, Daniela Ștefan, firma constructoare și echipa de implementare, au reușit să finalizeze lucrările până la începerea noului an școlar.

Mai mult, au reușit să doteze cele 10 săli de clasă, un laborator de informatică și unul de fizică-chimie, pentru ca cei 300 de elevi să beneficieze de condiții prielnice desfășurării activităților de învățământ.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Elena Moisescu
Elena Moisescu și-a început cariera în presă la un post de televiziune din Ploiești, apoi a lucrat la un post de radio, ziare tipărite și în presa online. ”Din 2018 fac parte din ADN-ul “Observatorul Prahovean” reprezentând pentru mine un mod de viaţă” spune Elena. Specializată și în vânzări, Elena semnează în Observatorul Prahovean în special ”poveștile” unor antreprenori locali și secretul succesului acestora în afaceri.