Marius Constantin, primar Băicoi: „Arătăm că suntem oameni, că suntem alături de cei aflați în suferință”

Primarul orașului Băicoi, Marius Constantin, a însoțit convoiul cu cele 44 de tone de ajutoare pentru refugiații ucraineni. Edilul șef a mers în vama Siret, unde a stat de vorbă cu persoanele fugite din calea războiului și le-a întins o mână de ajutor, alături de alte oficialități ale județului.

- Publicitate -

Pături, mănuși, căciuli, alimente, apă îmbuteliată, produse de igienă, dar și produse pentru bebeluși și copii mici, jucării, rechizite, toate au fost urcate în tirul ce a luat drumul vămii Siret, alături de alte cinci camioane care au alcătuit convoiul.

„O atmosferă încărcată de emoție, completată de dovada faptului că românii, prahovenii, băicoienii sunt oameni cu suflet mare și nobil, mereu atenți la nevoile aproapelui aflat în suferință”. Aceasta a fost senzația pe care primarul Marius Constantin a trăit-o acolo, în vama Siret, alături de oamenii alungați din propria țară din cauza ororilor războiului.

 

 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112