Petrolul transferă doi jucători cu prezențe în echipe naționale

Iasmin Latovlevici
Petrolul îl va transfera pe Iasmin Latovlevici

După ce problemele financiare au fost rezolvate odată cu venirea lui Marian Copilu la Ploiești, Petrolul a transferat doi jucători importanți, cu prezențe la echipele naționale.

- Publicitate -

Este vorba de Iasmin Latovlevici, unul dintre cei mai vechi jucători din Liga I, care a evoluat la echipe importante precum Steaua, Poli Timișoara, FC Argeș și CFR Cluj, precum și pentru echipa națională.

Al doilea jucător care va fi prezentat oficial este Ismael Diomande, 30 de ani, cu meciuri în naționala Coastei de Fildeș.

Potrivit fanatik.ro, jucătorul era liber de contract după ce s-a despărțit de Samsunspor în a doua parte a lunii februarie. De-a lungul carierei, a mai jucat la Saint-Etienne, Caen, Rizespor și Konyaspor.

- Publicitate -

În perioada în care a jucat în Franța, ivorianul a ajuns la nu mai puțin de 93 de meciuri în Ligue 1, unul dintre cele mai puternice campionate din Europa și are 11 partide și în cupele europene.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112