
Rareş Arsenie, sportivul secţiei de judo a CSM-CFR-CSŞ Ploieşti, a cucerit medalia de aur a categoriei „90 kg” la Cupa Europeană de Juniori – „U21”, care s-a desfășurat la Sarajevo (Bosnia şi Herţegovina). Sportivul, pregătit de Gheorghe Savu (coordonator), Mihai Trandafirescu şi Doru Munteanu, a obținut, în 2022, medalie de bronz la Festivalului Olimpic al Tineretului European, Ediţia 2022 (Banska Bystrica, Slovacia).
CSM Ploiești a anunțat că pentru a urca pe prima treaptă a podiumului, Rareș Arsenie a trecut, pe rând, de Milan Bujala (Serbia), Ivan Copic (Croaţia), Lars Van Oostrum (Olanda), în semifinală, şi de Michal Wasikowski (Polonia), în finală.
„Rareş participă în continuare la un stagiu internaţional de pregătire programat să se desfăşoare în următoarele trei zile la Sarajevo. El este pregătit la club de Gheorghe Savu (coordonator), Mihai Trandafirescu şi Doru Munteanu.
La competiţia din Bosnia şi Herţegovina au fost prezenţi 268 de sportivi din 18 ţări de pe patru continente”, a precizat Clubul Sportiv Municipal Ploiești.
Rareș Arsenie a reușit, și în 2022, să obțină medalia de bronz la Festivalul Olimpic al Tineretului European de la Banska Bystrica din Slovacia.
Citește și: Medalii pentru judokanii de la CSM Ploiești la Festivalul Olimpic al Tineretului European
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























