Președintele FC Petrolul, Costel Lazăr, a demisionat, miercuri, de la conducerea clubului ploieștean. „M-am simțit atacat”, a susținut Costel Lazăr.
Președintele FC Petrolul, Costel Lazăr, a confirmat, miercuri seară, pentru Observatorulph.ro, că a solicitat încetarea contractului, pe cale amiabilă, cu clubul ploieștean.
„Eu am solicitat să încheiem pe cale amiabilă colaborarea, după concediul de odihnă, care începe de astăzi. Motivul este că, în toată această perioadă, am condus clubul fără bani, cu multe probleme financiare și anumite persoane nu au făcut altceva decât să mă denigreze, deși nu au adus niciun ban la club. M-am simțit atacat. Îmi ajunge câte am suportat. Am cerut ajutor pentru club. Plec în momentul în care Petrolul este în Liga I și pe locul 7 în clasament”, a declarat Costel Lazăr, fostul președinte al clubului Petrolul.
Citește și: Când revine Petrolul pe stadionul Ilie Oană. Primul adversar va fi U Cluj
În mandatul lui Costel Lazăr, Petrolul Ploiești a reușit să ajungă în Liga I și să se afle în prezent pe locul 7 în clasament.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































