Costel Lazăr a demisionat de la FC Petrolul Ploiești

Costel Lazăr nu mai este președintele clubului Petrolul

Președintele FC Petrolul, Costel Lazăr, a demisionat, miercuri, de la conducerea clubului ploieștean. „M-am simțit atacat”, a susținut Costel Lazăr.

- Publicitate -

Președintele FC Petrolul, Costel Lazăr, a confirmat, miercuri seară, pentru Observatorulph.ro, că a solicitat încetarea contractului, pe cale amiabilă, cu clubul ploieștean.

Eu am solicitat să încheiem pe cale amiabilă colaborarea, după concediul de odihnă, care începe de astăzi. Motivul este că, în toată această perioadă, am condus clubul fără bani, cu multe probleme financiare și anumite persoane nu au făcut altceva decât să mă denigreze, deși nu au adus niciun ban la club. M-am simțit atacat. Îmi ajunge câte am suportat. Am cerut ajutor pentru club. Plec în momentul în care Petrolul este în Liga I și pe locul 7 în clasament”, a declarat Costel Lazăr, fostul președinte al clubului Petrolul.

Citește și: Când revine Petrolul pe stadionul Ilie Oană. Primul adversar va fi U Cluj

În mandatul lui Costel Lazăr, Petrolul Ploiești a reușit să ajungă în Liga I și să se afle în prezent pe locul 7 în clasament.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Roxana Tănase
Roxana Tănase lucrează în presă din 1999. A fost reporter la Telegraful de Prahova și la postul local de televiziune Alpha TV din Ploiești, iar din 2012 a ales să facă parte din echipa Observatorulph.ro. Roxana se numără printre jurnaliștii cu cea mai mare experiență din presa locală și acoperă în special domenii precum administrație și politică.