Gest superb al suporterilor petroliști. Reacția președintelui clubului, Costel Lazăr: ”Am fost impresionat”

Duminica trecută, în centrul Ploieștiului, zeci de suporteri ai echipei fanion a orașului au donat diverse sume de bani pentru Petrolul. Președintele clubului, Costel Lazăr, i-a mulțumit personal inițiatorului strângerii de fonduri și i-a oferit mai multe obiecte cu însemnele echipei, printre care se numără și o minge cu autografele jucătorilor. FOTO la finalul textului.

- Publicitate -

Zeci de ploieșteni au răspuns pozitiv apelului unui suporter al echipei Petrolul și au donat diverse sume de bani pentru jucători.

”Am vrut să ajutăm așa cum putem noi jucătorii Petrolului, mai ales după ce au obținut rezultate deosebite. Fiecare suporter a donat cât a putut, de la 10 la 700 de lei. În total s-au strâns 2608 lei și 100 de euro” ne-a declarat inițiatorul acestei campanii, Florin Manolache.

Luni, președintele clubului Petrolul, Costel Lazăr, l-a primit la stadionul Ilie Oană pe Florin căruia i-a mulțumit pentru gestul său și i-a oferit mai multe obiecte cu însemnele clubului.

”Le mulțumesc suporterilor care strâns bani pentru echipă. Din fericire, situația financiară actuală este una aș putea spune mult mai bună decât la începutul campionatului. Petrolul rămâne una dintre cele mai iubite echipe de fotbal din România și ne mândrim cu suporterii noștri” a declarat Costel Lazăr.

După întâlnirea cu președintele clubului Petrolul, Florin ne-a transmis următorul mesaj: ”Domnul Costel Lazăr a ținut să ne mulțumească personal pentru inițiativă. Mi-a spus că a fost impresionat și a decis să ne ofere un mic cadou: o minge semnată de toți jucătorii și două fulare”.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Marius Nica
Marius Nica lucrează în presă din anul 2000. A început cu presa scrisă, fiind reporter și ulterior redactor la Telegraful de Prahova, Muntenia Telegraf, apoi a devenit redactor șef la Monitorul de Prahova. A urmat o carieră în televiziunea locală, fiind realizator și moderator la posturile Will TV și Alpha TV, dar și colaborator la Evenimentul Zilei, Radio K și Will FM. Din 2007 este directorul editorial al ziarului Observatorul Prahovean.