Negocierile pentru preluarea Petrolului de către omul de afaceri Mohammad Murad au ”picat”. Acesta susține că a renunțat la tranzacție în urma unei experiențe neplăcute cu primarul Andrei Volosevici.
Echipa de fotbal Petrolul Ploiești a fost la un pas să-și găsească un finanțator important, în persoana omului de afaceri Mohammad Murad.
Detalii aici: Mohammad Murad în discuții pentru preluarea echipei Petrolul Ploiești
Negocierile pentru preluarea clubului au fost sistate după ce potențialul investitor ar fi avut o discuție cu primarul Ploieștiului, Andrei Volosevici.
”O zic de la început: cât timp este actualul primar în funcție, eu nu voi investi niciun leu în Ploiești! O cunoștință a fost la Ploiești și a purtat el un dialog, atât. Am fost invitat la o discuție acolo, dar, repet, am avut o experiență neplăcută cu actualul primar din Ploiești! Era atractivă echipa Petrolul Ploiești, dar nu cu actuala conjunctură, implicit actuala conducere din Ploiești” a declarat Mohammad Murad pentru playsport.ro.
Contactat de Observatorul Prahovean, primarul Andrei Volosevici nu a dorit să comenteze situația.
Reamintim că echipa de fotbal se confruntă cu o situație financiară dificilă, așa cum a anunțat într-o conferință de presă chiar președintele clubului Petrolul, Costel Lazăr.
Detalii aici: Apel disperat al conducerii clubului Petrolul: ”Fără bani, nu vom rezista în prima ligă”
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































