
Sătui să își distrugă planetarele și articulațiile în gropile din Ploiești, mai mulți șoferi au găsit o modalitate inedită de a semnaliza pericolele din asfalt.
Nu mai este nicio noutate că Primăria Ploiești este depășită de problemele care apar constant pe străzile din oraș.
De la începutul anului și până în prezent, zeci de șoferi și-au distrus roțile în craterele apărute pe străzile din municipiu, multe dintre aceste evenimente fiind prezentate și în Observatorul Prahovean.
Citește și: În timp ce șoferii își rup mașinile în gropile din Ploiești, Primăria își recunoaște neputința prin răspunsuri oficiale
„O altă groapă celebră pe o arteră intens circulată, șoseaua Vestului vis-a-vis de Balif.
Cuiva i s-a făcut milă azi noapte de planetarele contribuabililor și a rezolvat-o românește :)” este mesajul primit pe adresa redacției, alături de fotografia din articol.
Observatorul Prahovean a solicitat un punct de vedere Primăriei Ploiești, dar și Poliției Prahova, cu privire la această situație.
Citește și: Un șofer și-a distrus roțile mașinii într-o groapă la intrarea în Ploiești. De 1 an de zile, Primăria nu a găsit o firmă care să o astupe
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























